Developer Embedded C

Quasar Development
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный день
Место работы: На территории работодателя
Descrierea postului:
Suntem în căutarea unui developer Embedded C motivat și pasionat de tehnologia automotive, care dorește să înceapă o carieră în dezvoltarea de software pentru sisteme integrate. Candidatul ideal va avea o bază solidă în programare și un interes deosebit pentru domeniul automotive.

Responsabilități:
- Dezvoltarea și întreținerea codului în C pentru sisteme embedded din industria automotive.
- Colaborarea cu echipa de ingineri pentru a dezvolta soluții eficiente și fiabile.
- Testarea și debugging-ul codului pentru a asigura conformitatea cu specificațiile tehnice și standardele de calitate.
- Participarea la revizuiri de cod și la procesele de îmbunătățire continuă.
- Documentarea corectă a codului și a proceselor de dezvoltare.

Cerințe:
- Educație: Studii universitare în domenii relevante precum Inginerie Electronică, Calculatoare, Automatică sau similar.
- Cunoștințe de bază în Embedded C: Experiență academică sau personală în programarea în C pentru microcontrolere.
- Înțelegerea conceptelor de bază ale sistemelor embedded:
- Memorie, periferice, gestionarea resurselor hardware.
- Cunoștințe de bază în electronică: Capacitatea de a înțelege scheme electrice și specificații ale componentelor hardware.
- Interes pentru industria automotive: Cunoștințe generale despre sistemele electronice utilizate în automobile reprezintă un avantaj.
- Abilități de rezolvare a problemelor: Gândire logică și capacitatea de a aborda probleme complexe cu o abordare structurată.
- Comunicare și lucru în echipă: Abilități bune de comunicare și dorința de a colabora eficient cu echipa.
- Limba engleză: Nivel mediu, suficient pentru citirea documentației tehnice și comunicarea în scris.

Constituie un avantaj:
- Experiență cu toolchain-uri pentru dezvoltarea de software embedded (de exemplu, Keil, IAR).
- Experiență în utilizarea sistemelor de versionare (de exemplu, Git).
- Cunoștințe de bază despre protocoale de comunicație folosite în automotive (CAN, LIN, etc.).
- Participarea la proiecte sau competiții în domeniul automotive sau al sistemelor embedded.

Oferim:
- Oportunitatea de a învăța și de a crește într-un mediu de lucru inovator.
- Mentorat din partea unei echipe de profesioniști cu experiență în industria automotive.
- Participarea la proiecte interesante care contribuie la dezvoltarea tehnologiilor de ultimă generație pentru automobile.
- Un pachet salarial competitiv și beneficii adiționale.
Телефон:
+373 695 09 405
Контактное лицо:
Natalia
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть